My Puzzle World

Jednoho dne to do sebe všechno zapadne. Jako puzzle…

Plovací vesta

FullSizeRender 68
Nápis: “Plovací vesta je pod sedadlem”. Jsou 3 ráno a mě tohle idiotský slovo příšerně vytáčí. Slovo plovat. Rozčiluje mě se na to dívat a lidi používající plovat v běžné konverzaci řadím do kategorie mimo.Plovat na hladině je asi tak stejná blbost jako jezt na dovolenou. Proč? Protože nevím. Protože se to tak říká. Taky se říká ahoj, prosím, děkuju, miluju tě, nashledanou. Spousta věcí se říká málo, některé úplně zbytečně. Hromada se jich neříká vůbec. Na co myslíš, co cítíš, co ten druhej neví. Slova jsou dnes drahá komodita. Trochu nemoderní, snad i nudná. S upraveným fontem a tím správným emotikonem má teprve konverzace ten správnej říz!

“Myslím, že se mi líbíš.”
“Myslíš?”
“Ano, myslím. Co myslíš ty?”
“Že potřebuju vyhrát ve sportce.”

Potřebuju taky nutně s nikým nemluvit, ale to se na téhle planetě očividně nedá. Potřebuju vypnout telefon, ale vzápětí mám nutkání zjistit, jaký počasí bude zítra. Potřebuju se odstěhovat na jinej kontinent, ale tam to zas je tak cizí. Potřebuju vyměnit baterky, ale nemůžu zjistit, jaký typ ta moje hlava potřebuje, a tak ten můj spotřebič skomírá dál.

Rozčilují mě všichni, kdo po mě něco chtěj a paradoxně mě točí ještě víc, když po mě někdo nechce vůbec nic. Ta plovací vesta by se mi teď docela hodila. Zatáhneš za provázek a ve vteřině tě nese na hladině. Plove sama, plove za tebe.

“Já jsem vyučená kadeřnice, ale musela jsem toho nechat, protože jsem dostala alergii na vlasy. Tak jsem se přeučila na prodavačku a pracovala v ovoci a zelenině, ale pak jsem dostala alergii na pomeranče.”

Jestli jen já na ty plovací vesty nemám taky alergii. Asi možná jo, když se zachraňovat málokdy nechám.
Radši se zachraňuju sama.
Zatáhnout tak za provázek….
A plovat si na hladině….

Tagged , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *