My Puzzle World

Jednoho dne to do sebe všechno zapadne. Jako puzzle…

Instapindy, Matky, Životní koučové a Kryptohňupi

Strašně obdivuju lidi, co vypadají, že mají život pod kontrolou. Určitě víte, o kom mluvím, jsou všude, hlavně na sociálních sítích. Dokonce je dělaj v několika kategoriích.

   Skupinu číslo jedna tvoří mladá generace děvčat, říkám jim pracovně Instapindy. Instapindy mají zvláštní celebritní symptomy, často si pletou Instagramový profil se soukromou zprávou, prostřednictvím jehož tajemně děkují ctiteli za pugét stovky rudých růží, přitom nikde není žádná stopa vedoucí k odhalení jeho totožnosti. Jsou to ty holky, co potkáte ráno v metru s nepřítomným ksichtem na obličeji zírajíc do mobilu. Často si nesou do práce svačinu nebo přezůvky v papírové tašce Gucci nebo Prada. Nikdy se nedozvíte, kdo je na těch Maledivách fotil a komu patří druhej talíř na stole, ale protože tomu dají hashtag #blessed, budete jim to aspoň zčásti přát pro případ, aby vám karma jednou neposlala účet.

   Druhou kategorií jsou Matky. Klasickou Matkou se stane buďto vysloužilá Instapinda, nebo holky, co v životě pár let v dospělosti divně tápou a čekají na nějaký zázrak. Žádný hobby je nebaví dost, sport bolí, seriály jsou sice nudný, ale tak kouknou se, aby měly o čem při obědové pauze nebo v pátek u dvojky s kámoškou co drbat, pakliže nemají vadnýho přítele, jež by konverzační témata obstaral. Matky jsou ženy, který se na tomhle světě octly a dost dobře vlastně neví, co si s životem počít a proč tu jsou. Až jednou to prostě příjde. Ten zázrak! Ten smysl života. To naplnění. Stanou se matkou. Ale to nikdo z nás, kdo matkou nejsme nepochopíme, a tak jen dál klikáme lajk na další fotku divnýho stvoření bez identity, ne proto, že by nám to dítě přišlo roztomilý, ale aby měla radost…

   Třetí kategoríí jsou Životní koučové. Nemají sice žádný vzdělání ani certifikáty, ale koule maj, že by jim to půlka turecké armády mohla závidět. Způsob, jakým umí strhnout životem zkoušenou beznadějnou duši, je fascinující. Zoufalý se i stébla chytá, v tomhle případě tedy životního kouče, jež sám přesně neví, kde to stéblo roste, ale na youtubu říkali, že když tomu budeš dostatečně věřit, stéblo si najde tebe. Ostatně, jestliže mohl Ježíš křísit mrtvý, vracet slepým zrak, chodit po vodě, co by jeden Životní kouč neudělal kariéru mluvením stejně jako Tony Robinns. Prosím vás, neříkejte mi, že jste ještě nečetli Bohatý táta, chudý táta… No ale okamžitě přečíst!

   Čtvrtou kategorií jsou Kryptohňupi. Kryptohňup je vpodstatě obestřenej stejným množstvím tajemna, jako rozluštění matrixu, kde končí všechny dotace státního rozpočtu. Nikdo neví. Nepleťte si ale Kryptohňupa s ajťákem. Zatímco ajťák vlastní dvě sepraný trička, který mu jeho matka i ve čtyřiceti pere jen pod nátlakem, že s ním nikdo v jedné místnosti už dýl nevydrží, Kryptohňup je dokonale vystajlovanej, vyvoněnej a upravenej člověk na úrovni. Bude sdílet fotky z cest po světě, stejně jako hluboké myšlenky o smyslu života, který právě nalezl na posledním schodě zikuratu v Mexiku. Nezaměňujte ho za poutníka hledajícího klid duše v indickém ašrámu. Ke ztrátě klidu dojde jedině, že jeho dron za čtyřicet táců ztratí někde nad kaňonem signál. Kryptohňup vám nikdy nebude schopnej vysvětlit, jakým způsobem si na život vydělává. A i kdybyste byli jedni z mála šťastlivců, kteří z nich odpověď vydolují, pořád aha moment nepřijde. Vám “normálním” lidem to moc smysl dávat nebude. Kryptohňupi už totiž málokdy bez mučení přiznají, že obchodování je forma elegantního moderního gamblerství.

   Všichni tihle lidi vypadají zvenku jako živoucí reklama na spokojenost. Zdá se, že mají vlastní existenci pevně pod kontrolou. Pak jsem tu já. Unaveně sedím a zírám na zdánlivě dokonalý divnolidi. I já mám v životě hodně, ne že ne. Mám záchvaty paniky na otevřeným moři, insomnii z neustálých zemětřesení v Indonésii, tik v oku z práce, frustraci z nadváhy, jež řeším dalším jídlem, aktuálně mám blechy, mám tolik psychických poruch, že nevím, jestli s nima mám něco dělat, nebo je navzájem propojit a doufat, že se skamarádí, mám 99 dalších problémů, ale děsím se víc těch, o kterých ještě nevím. 

Tagged , , ,

8 thoughts on “Instapindy, Matky, Životní koučové a Kryptohňupi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *